Windows Bilgisayara Android Kurma - Logo Merkezi - Profesyonel Logo Tasarım Merkezi

Windows Bilgisayara Android Kurma

By Logo Merkezi 13 OCAK 2020

Bilgisayarınızı tıpkı telefonunuz gibi kullanmak ister misiniz. Hepimiz zaman zaman telefonumuzda çalıştırdığımız oyunları – uygulamaları, bilgisayarımızda da açmak isteriz. Windows bilgisayarınıza android kurma işlemi için android uygulamaları bilgisayarda çalıştırma işlemini, en detaylı şekilde anlatacağız. Bunların içinde bir emülatörden yardım alarak ta bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz, bilgisayarınıza android işletim sistemi kurarak ta, uygulama ve oyunlarımızı çalıştıracağız.

En basit ve etkili yöntemlerden biride bilgisayara android işletim sistemi kurma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde bilgisayarınız aynı bir windows gibi bir android işletim sistemine sahip olur. Bilgisayarınızın güç tuşuna bastığınızda isterseniz direk bir android olarak açılır, isterseniz de aşağıda gördüğünüz gibi bir seçme alanı içerisinde açılır (Buradan istediğiniz işletim sistemini seçerek o işletim sistemini açabilirsiniz).

Yukarı da gördüğünüz gibi bilgisayarınız ilk açılırken bu şekilde size bir soru soracak. Bilgisayarınızı Windows’da mı yoksa Android işletim sisteminde mi başlatma istediğinizi soracak. Buradan dilerseniz eski Windows’ unuza devam edebilir, dilerseniz de yüklemiş olduğunuz android işletim sistemini kullanabilirsiniz. Teknik olarak kurulumunu yaptığımız android işletim sistemine nasıl ulaşacağınızı anlatmış olduk, şimdide pc için android kurma işlemini yapalım.

Not: Kuracağımız bu işletim sistemi ile bilgisayarımız Android 7.1 olacak.

Öncelikle bu iş için bir çok işletim sistemi mevcut örneğin: android x86, Remix OS, Phoenix OS gibi işletim sistemlerini kurulumunu yapabilirsiniz. Kurulum kolaylığı ve sürekli güncelleme aldığı için bu yazımızda Phoenix OS for x86 kurulumunu yapacağız.

Phoenix OS for x86 Kurulumu İçin, kendi web sitesinden kurulum dosyalarını indiriyoruz.

Kırmızı ile işaretlediğimiz alandan exe dosyasını indiriyoruz. Iso dosyasını da indirebilirsiniz, ama onun için ayrı bir program gerekeceği için, indirmenize hiç gerek yok. İllaki ben iso kurmak istiyorum diyorsanız eğer buradan UNetbootin programını kurmanızı ve bunun üzerinden kurulum işlemini gerçekleştirmelisiniz. Biz exe dosyasından gidersek;

Phoenix Os Android işletim sistemi exe dosyasını indirdik ve indirdiğimiz dosyayı açtık, karşınıza aşağıdaki gibi bir alan gelecek,

Bilgisayarımızı android yapmak için burada bize 3 seçenek sunuyor. 1 ile gösterdiğim seçenekte Android işletim sistemini direk olarak bilgisayarımıza kurmamızı söylüyor. Yeşil olarak gösterilen yerde ise Android işletim sistemini bir flash bellek üzerine kurmamızı söylüyor. Üçüncü yani o kırmızı buton ise bilgisayarımıza önceden kurmuş olduğumuz android işletim sistemini kaldırmamıza yarıyor. Biz bilgisayara android yükleme işlemi için 1 numara ile gösterdiğim yere tıklayarak kurulumu başlatıyoruz.

Bundan sonra karşımıza hangi diskimize kurmak istediğimizi soruyor. Burada istediğinizi seçebilirsiniz. Sonrasında Next diyerek diğer aşamaya geçiyoruz.

Karşınıza gelen bu alanda android işletim sisteminizin kaç GB hafızasının olacağını belirliyorsunuz. (16 GB iyidir bence). Sonrasında ise Install diyerek kurulumu başlatıyoruz.

Kurulum bittiğinde tamda yukarıdaki gibi bir alan karşılıyor bizi. Burdan dilerseniz Reboot Now ( Şimdi yeniden başlat) diyerek, yada OK butonuna basarak kapatıyoruz. OK dediyseniz eğer bilgisayarımızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Başlattığımızda da tıpkı yukarıdaki gibi bir ekran bizi karşılıyor olacak (O siyah yazıların olduğu resim) buradan Phoenix OS işletim sistemine gelerek, işletim sisteminizi kullanabilirsiniz. Android işletim sistemimiz aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü sizi karşılıyor olacak.

Bu konu için 0 YORUM bulunuyor.

YORUM YAP

Arama yapmak için Kelimeyi yazıp Enter tuşuna veya kapatmak için ESC tuşuna basın